Baltos liemenėlės priežiūra

Baltos liemenėlės priežiūra

Turbūt kiekviena moteris yra susidūrusi su tokia situacija, kada dar visai nauja, sniego baltumo liemenėlė, vos po keleto skalbimų papilkėjo ir prarado savo išvaizdą. Kokių priemonių imtis norint atgaivinti liemenėlės spalvą?  

Natūralūs balinimo būdai:


• Druska, soda ir vanduo. Į dubenį įpilkite litrą šalto arba šilto vandens ir įberkite 2 šaukštus druskos ir 2 šaukštus valgomosios sodos. Kruopščiai išmaišykite, kad druska ir soda ištirptų. Pamerkite liemenėlę į vandenį 1-2 valandoms. Tuomet nuskalaukite švariu vandeniu, nusausinkite gerai sugeriančiu rankšluosčiu ir palikite išdžiūti.


• Actas. Į dubenį pripilkite litrą šalto arba šilto vandens ir 2 arbatinius šaukštelius balto distiliuoto acto. Išmaišykite ir įmerkite liemenėlę 20 minučių į vandenį. Išmirkius kruopščiai išskalbkite liemenėlę su visuomet naudojamomis priemonėmis, nes acto kvapas vien praskalavus švariu vandeniu vis tiek išliks ant liemenėlės. Išskalbus nusausinkite su rankšluosčiu ir palikite išdžiūti.

• Citrina. Sumaišykite litrą karšto vandens su puse puodelio natūralių citrinos sulčių. Leiskite vandeniui šiek tiek pravėsti, nes karštis kenkia jautresniems audiniams. Tuomet 1-2 valandoms įmerkite liemenėlę į vandenį. Išskalaukite švariu vandeniu, nusausinkite rankšluosčiu ir padžiaukite.

Jei natūralūs balinimo būdai nepadėjo, tuomet gali išbandyti cheminius:

• Vandenilio peroksidas. Į litrą šalto vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus 3 proc. vandenilio peroksido. Gerai išmaišykite ir pamerkite liemenėlę 30 minučių. Tuomet gerai išskalaukite švariu vandeniu, nusausinkite rankšluosčiu ir padžiaukite.

• Baliklis. Kadangi liemenėlių medžiaga yra gana jautri, rinkitės baliklį be chloro. Ši priemonė ne tik balina, tačiau puikiai naikina net ir įsisenėjusias dėmes. Kokioms proporcijomis maišyti vandenį, baliklį ir skalbimo priemonę – rasite ant priemonės pakuotės. Tačiau, naudojant baliklį atsiminkite, kad nereikėtų apmerktos liemenėlės laikyti ilgiau nei 30 minučių, kitaip audinys gali susigadinti. Išmirkius kruopščiai išskalaukite liemenėlę šiltu, o po to šaltu vandeniu. Tuomet nusausinkite rankšluosčiu ir padžiaukite.

• Aspirinas. Šiame vaiste nuo skausmo yra organinės rūgšties kuri puikiai padeda ir norint grąžinti baltumą rūbams. Įpilkite į dubenį 3 litrus kambario temperatūros vandens ir ištirpinkite 5 aspirino tabletes. Pamerkite liemenėlę į vandenį 5-7 valandom. Tuomet išskalaukite švariu vandeniu, nusausinkite rankšluosčiu ir padžiaukite.
Būdų kaip sugrąžinti apatiniam trikotažui sniego baltumą yra tikrai daug, tad lieka tik išsirinkti jums labiausiai patinkantį. Tačiau, net ir išbalinus liemenėlę, ji greitai ir vėl praras savo spalvą jei kruopščiai jos neprižiūrėsite. Skaitykite ir sužinokite kaip skalbti liemenėles, kad jos kuo ilgiau neprarastų nei savo formos, nei spalvos.